×

IKEA Mobilya Dekorasyon Önerileri

Yeni bir yuva kurdunuz doğal olarak evinizin en güzel şekilde dekore edilmesini istiyorsunuz. Doğru mobilya seçimi, doğru renk seçimi vb gibi sorular kafanızda kaynıyor. IKEA‘nın yeni evliler ve yeni ev düzenleyenler için hazırladığı dekorasyon önerilerini inceleyebilirsiniz.


Kanepenize başrolü verin

İlk evinizin salonuna alacağınız kanepeyi, evinizin vazgeçilmezi olarak değerlendirin. Geniş, konforlu bir kanepede keyifle TV izleyebilir ya da uzanıp tatlı bir uykuya dalabilirsiniz. Eski alışkanlıklarınızı yeni evinizde bir arada yaşarken de sürdürebilirsiniz. Yine birlikte günün yorgunluğunu atacağınız, sevdiklerinizle bir arada oturup sohbet edeceğiniz, salonunuzda zamanınızın çoğunu üzerinde geçireceğiniz yer kanepenizdir… Dilerseniz modern görünümlü bir beyaz kanepe seçerek, IKEA’nın sınırsız seçenekli dekoratif yastıklarıyla süsleyebilir, zaman zaman üzerinde ufak değişiklik yaparak, fark yaratabilirsiniz. Sıcacık bir örtüyü de ayakucunuzdan eksik etmeyin. Zemine sereceğiniz, kanepenin ölçülerine uygun yumuşak dokulu bir halıyla kendinize başka bir konfor alanı yaratabilirsiniz. Üzerinde çalışmanın, gazetenizi okumanın ya da sıcak çayınızı yudumlamanın, en önemlisi kendinizi evinizde hissetmenin ayrıcalığını yaşayın.


Güneşi evinize taşıyın

Dört mevsim aydınlık bahar atmosferini yeni evinizde yaşatmak için mükemmel sarıları, gri tonlarıyla kombinleyin. Dilediğiniz şekilde yerleştirebileceğiniz parçalı bir oturma ünitesini salonunuzun en karakteristik parçası ilan edin. IKEA’nın VALLENTUNA serisi bu koltuklarını, istenildiği şekilde yerleştirerek hem bireysel hem de birlikte geçirilecek anlar için mevcut metrekareye göre yerleşim esnekliği sağlayın. Üzerine ise sarı dekoratif yastık atın. Gün ışığını yarı şeffaf sarı perdelerle içeriye davet ederek atmosferi yakalayın. Kahverengi duvar ile sarı ve açık grileri ön plana çıkaracak kusursuz bir fon oluşturabilirsiniz. Yeşil bitkiler de doğayı içeriye taşımanıza yardımcı olacaktır. IKEA’nın farklı formlardaki irili ufaklı saksılarına iç mekan bitkilerini yerleştirin. Yemek masanızın ve büfenizin üzerine veya orta sehpanıza saksıları dağıtın ve baharı içeride yaşayın. Tek parça bir orta sehpa yerine, istenildiğinde tepsi olabilen GLADOM ile saklama bölmeli KVISTBRO sehpayı kullanarak fonksiyonellikle, estetiği eşleştirebilirsiniz.


Kabloları değil, en sevdiğiniz filmi izleyin

Çoğumuzun evinde televizyon ve medya üniteleri salonumuzun başköşesinde bulunuyor. Televizyon, müzik ve diğer medya kullanımları ile pek çok kablo ve ekipmanı da maalesef beraberinde seyretmeye maruz kalıyoruz. IKEA’nın BESTA TV ve dolap çözümleri sayesinde tüm medya ihtiyacınıza çok daha dekoratif ve düzenli bir şekilde yer verebilirsiniz. Üstelik farklı renk ve ölçülerdeki alternatifleri ile kişisel tarzınızı yansıtan bir kombinasyon oluşturabilir, vazgeçemediğiniz tüm aksesuarlarınızı da bu ünitede sergileyebilirsiniz.

Keyif köşeniz

IKEA’nın STRANDMON yüksek sırtlı bu klasik koltukları ile her evde yer bulabilecek sıra dışı, samimi bir köşe yaratabilirsiniz. IKEA’nın en bilinen kitaplıklarından BILLY ise bu alanda oluşturacağınız ister açık ister kapaklı bir çözümle kitaplarınızı ve fotoğraflarınızı sergileyebileceğiniz bir keyif alanı oluşturmanıza yardımcı olacak. Zemine kontrast yeşil çizgili bir halı sererek sarının enerjisini daha da pekiştirebilirsiniz. Çam yeşili cam aksesuarlar odak noktası oluştururken, duvara asacağınız çeşitli formlardaki çerçevelerle kendi sanat koleksiyonunuza yer açabilirsiniz.


Kişisel alanlar yaratın

Mavi ve beyazın açık ahşap tonlarıyla birleştiği dingin bir salonun mavi renkli duvarında ya da yemek masanızın yaslandığı bembeyaz sakin fonda düğün fotoğraflarınızla birlikte sevdiğiniz baskı resimleri, çizimleri karıştırarak sergileyin. Evinizin her detayını düşünen IKEA, farklı çerçeveleri bir arada asmanın yaratıcı yollarını sunarken, yaşanmışlığın değerini vurguluyor. Çünkü birlikte yaşamaya başlayacağınız ilk eviniz, yıllar sonra en değerli hatıralarınızın başladığı yer olacak.

Evin şefi kim olacak?

Hayalinizdeki mutfağı yaratmanız için IKEA yanınızda. Bütçenize ve zevkinize hitap eden mutfağı IKEA uzmanları ile tasarlayabilir, dilerseniz açık cevizden, krem ve griye farklı renklerde kapaklar kullanarak mutfağınıza kendi imzanızı atabilirsiniz. Yeterince alanınız varsa, mutfakta ada kullanarak burayı aynı zamanda yemek masası olarak değerlendirebilirsiniz. Mutfakta zaman geçirmeyi bir keyif haline dönüştüren doğal ahşap kapaklı çekmece ve dolaplar adeta şefliğe davetiye çıkarıyor. Dış görünüşüyle olduğu kadar çekmece ve dolap içi fonksiyonel çözümleri ile de IKEA METOD mutfaklarda hazırlıklar tam bir keyfe dönüşüyor. Pratik ve kullanışlı IKEA METOD mutfaklar 28 Mayıs 2017 tarihine kadar ücretsiz nakliye ve montaj fırsatı sunuyor.


Keyifli banyolar

Sabahın tatlı telaşında zaman kaybetmemeniz için, banyonuzdaki ihtiyaçlarınızın düzenli ve kullanışlı olması, yaşam standardınızı yükseltir. Sizce de sabahları size bolca zaman kalması çok güzel olmaz mıydı? IKEA’nın küçük ya da büyük banyolar için ihtiyaçlara göre tasarlanabilen aynalı banyo dolapları ve saklama çözümleri ile kendinize kullanışlı ve rahat hareket edilebilen alanlar yaratabilirsiniz. Ayrıca IKEA’nın çok çeşitli raf sistemleri, aksesuarlarınızı düzenli ve dekoratif biçimde sergilemenizi sağlar.


Zamansız yatak odaları

Modern, vintage tarza sahip bir yatak odasının zamansız şıklığı yeni evlenecek çiftler için vazgeçilmez bir tercih olabilir. İdeal yükseklikteki karyola ile uyumlu komodinler, ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında olmasını sağlar. Metalik lokal aydınlatmalar, geceleri kitap kurtlarının ayrılmaz parçaları olmaya aday. Uyandığınızda ayak bastığınız zemini ufak bir kilimle yumuşatabilirsiniz. Ayakucuna yerleşen puf veya koltuk ise ertesi günün hazırlıkları için bir konfor alanına dönüşebilir. Giyinme alanınızı, IKEA’nın PAX Gardırop üniteleriyle ihtiyaçlarınıza en uygun biçimde tasarlayabilir, elbiselerinize göre düzenleyebilirsiniz. Dolap içi aksesuar ve saklama çözümleri ile dolabınızın her köşesini değerlendirmeniz mümkün. Her sabah 5 dakika fazla uyumaya kim istemez ki?

Bu haber Dekorasyon kategorisine tarafından 1 Mayıs 2017 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış