×

Plastik Kaşıklardan Avize Yapımı

plastik kaşıktan avize yapımı

Yaşam alanınızı güzelleştirmek için plastik kaşıklardan avize yapmaya ne dersiniz? Hem el emeği göz nuru, hemde ucuza mal etmiş olursunuz.

Malzemeler
– 5 lt veya daha büyük pet şişe ( su şişeleri bunun için ideal)
– Silikon tabancası
– 150 adet beyaz plastik kaşık
– Bıçak veya maket bıçağı
– Bir adet (ısınmayan) lamba ve duy
– İsteğe bağlı olarak sprey boya

Nasıl yapılır

İlk iş olarak plastik kaşıkları zarar vermeden saplarından ayırın. Su şişesinin tabanını maket bıçağı yardımıyla düzgünce kesin Tabanını kestiğiniz su şişesinin etrafına aynı sırada olacak şekilde silikon tabancası yardımıyla sapını kestiğimiz kaşıkları yapıştırın. İşleme en alt sıradan başlayın ve ilk sıra kurumadan ikinci sırayı yapıştırmayın.

Su sişesinin ağız kısmı için ise kaşıkların içine silikon sıkarak diğer kaşıklarla birleştirin. Şişenin ağzına uyacak genişlikte oluncaya kadar daire şeklini vererek kaşık yapıştırmaya devam edin. İşlem bitince tamamen kuruması için bekleyin. Lamba ve duyunuzu plastik şişenin altından geçirin. Bu şekilde sabitleyerek tavanınıza monte edin. İsterseniz lambanızı renkli seçebilirsiniz ya da kaşıkları sprey boyayla boyayarak mekanınızı renklendirebilirsiniz.

Not: Avizenin içerisine ısınma problemi olmayan ampüllerden eklemeniz gerekmektedir. Isınan akkor lambalar bu plastik parçaları eritip yangına neden olabilir.

Plastik kaşıklardan avize yapımı-İZLE

Bu haber Kendin Yap kategorisine tarafından 4 Mart 2015 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış