×

Stüdyo ve Küçük Daireler İçin Öneriler

Son dönemde stüdyo ve küçük daire üretiminin artması mobilya üreticilerini de harekete geçirdi. Gaysan Mobilya da stüdyo dairesi olanlara çözüm üretti.

Evimizi dekore ederken duvarından mobilyasına, halısından perdesine kadar açık renk tercih edin. Böylece eviniz daha geniş ve ferah görünecektir.

Gereksiz eşyalardan kurtulup, kullanışlı ve göze hoş gelen eşyaları kullanın. Çünkü ne kadar eşya dağınıklığı olursa, mekanınız o kadar küçük görünecektir.

Çok fonksiyonlu mobilyalar kullanarak odayı yatak odası ve oturma odası olarak kullanın.

Gereksiz duvarları kaldırın. Mesela mutfak küçükse duvarı yıkılıp salona dahil edilebilir. Boşluklardan faydalanarak onları dolap ya da rafa dönüştürün.

Depolama alanlarınızı artırın. Puf ya da kanepe seçerken depolama alanları olanları tercih edin. Bazalı yatak kullanmak, yorgan, battaniye gibi sezonluk kullanılan eşyaları ortadan kaldırmak açısından önemlidir.

Banyoda lavabo altlarındaki boş alanları, dolap haline getirerek değerlendirebilirsiniz.

Zeminde tek malzemeyle daha geniş görünüm sağlanabilir.

Stüdyo dairelerin en büyük sorunlarından biri yeterli ışığı almıyor olmaları. Bu yüzden aydınlatma seçerken alçaktan tasarlanmış değil de daha yüksekten tasarlanmış olan ahizeleri kullanmanız yararlı olacaktır. Lokal aydınlatmalar da mekanınıza farklılık kazandıracaktır.

Evinize alacağınız elektronik eşyalardan da maksimum fayda sağlamanız önemlidir. Örneğin mutfaklarda büyük fırın ve ocaklardan ziyade ankastre mini fırın, mikrodalga fırın ve set üstü ikili ocak kullanılmalıdır.

Yatağınızı duvara gizlenebilen yani katlanabilen bir mobilya olarak tercih edin.

Bu haber Dekorasyon kategorisine tarafından 5 Temmuz 2011 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış