×

Kanepe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonunda kanepe ve döşeme evin dizaynında önemli bir rol oynuyor. Peki ev stilinize göre en doğru seçimi nasıl yapabilirsiniz, işte kanepe ve döşemelik kumaş seçiminin detayları;

DÖŞEMELİK KUMAŞTA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DETAYLAR
Döşemelik kumaş seçerken öncelikle dekorasyon tarzının devamını sağlayacak kumaş rengini belirlemek gerekmektedir. Örneğin klasik bir tarz oluşturuluyorsa çok canlı renklerdeki kumaşlar kullanılmamalıdır. Ancak country tarzı bir dekoreasyon yapılacaksa canlı renkler kullanılabilir. Bunların dışında modern tarzda bir dekorasyon yapılacaksa dokunma hissi yaratacak peluş, kadife ve yün gibi kumaşlar tercih edilmelidir.

KANEPE SEÇERKEN;

Kanepe seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu mekanın dekorasyon tarzıdır. Kanepelerde kaliteyi belirleyen unsurlar içindeki sünger ve döşemedir. Bu noktada rahatlıktan hoşlanılıyorsa geniş ve konforlu kanepeler tercih edilmelidir. Bunun dışında mekanın ebatları da kanepe seçimini etkilemektedir. Örneğin dar bir mekan söz konusuysa sadece L şeklindeki bir kanepe kullanmak yeterlidir.

Bu haber Dekorasyon kategorisine tarafından 12 Şubat 2012 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış