×

Dekoratif Rüzgar Gülü Yapımı

Rüzgar gülleri çocuklar için eğlenceli bir oyuncak olmasının yanı sıra balkon veya pencere önü içinde dekoratif bir malzemedir. Yapımı ise oldukça basit . Hatta çocuklarınızın da eşlik etmesini sağlayarak eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Gerekli olan tüm malzemeler renkli kumaş veya renkli kağıtlar, makas, iğne, pipet ve yapıştırıcı. Öncelikle kare seklinde kestiğimiz kağıdımızı alıp iki sivri ucundan […]

Rüzgar gülleri çocuklar için eğlenceli bir oyuncak olmasının yanı sıra balkon veya pencere önü içinde dekoratif bir malzemedir. Yapımı ise oldukça basit . Hatta çocuklarınızın da eşlik etmesini sağlayarak eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Gerekli olan tüm malzemeler renkli kumaş veya renkli kağıtlar, makas, iğne, pipet ve yapıştırıcı.

Öncelikle kare seklinde kestiğimiz kağıdımızı alıp iki sivri ucundan tutarak katlıyoruz. Daha sonra açıp bir çarpı oluşturacak şekilde tam ters uçlardan tekrar ikiye katlıyoruz. Son olarak kesilmiş olan her bir parçanın birer köşesinden tutup ortada birleştiriyoruz ve iğneliyoruz. Rüzgar gülünü pipete sabitliyoruz. Son olarak da ortasına düğme yada boncuk yapıştırıyoruz.

Yapılışını aşağıdaki resimlerden takip edebilirsiniz.

diy-easter-fabric-pinwheels-2

diy-easter-fabric-pinwheels-3-500x806

Bu haber Kendin Yap kategorisine tarafından 13 Mart 2013 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış