×

Birbirinden Renkli Halılar

Evinizin nadide aksesuarları olan halılar, sadece ısıyı tutmaya yaramıyor aynı zamanda sizlere görsel bir şölen sunuyor. Anadolu kültürünün en önemli özelliklerinden biri olan dokumacılık, günümüzün maharetli ellerinde tekrar yorumlanarak, evlerinizde hayat buluyor. Biz de sizler için, evinize ve zevkinize en uygun ürünleri bulabileceğiniz markaları seçtik. Şengör halı Beş nesildir İstanbul Kapalı çarşı’da hizmet vermekte olan […]

Evinizin nadide aksesuarları olan halılar, sadece ısıyı tutmaya yaramıyor aynı zamanda sizlere görsel bir şölen sunuyor.

Anadolu kültürünün en önemli özelliklerinden biri olan dokumacılık, günümüzün maharetli ellerinde tekrar yorumlanarak, evlerinizde hayat buluyor. Biz de sizler için, evinize ve zevkinize en uygun ürünleri bulabileceğiniz markaları seçtik.

Şengör halı

Beş nesildir İstanbul Kapalı çarşı’da hizmet vermekte olan Şengör Halı’da birbirinden nadide parçalara rastlamanız mümkün. Anadolu’nun hünerli ellerinden çıkan, özel üretim kilim ve halılarla birlikte farklı el işi dokumalarının da bulunduğu mağazada, zevkinizi yansıtan bir kilim bulamamanız neredeyse imkansız!

Adres: Takkeciler Cad. No: 65-83-98
Kapalı çarşı – İstanbul / Türkiye
Tel: 0212 527 21 92

A La Turca kilim

Anadolu’nun eşsiz dokuma kültüründe bulunan ve yaradılışı temsil ettiklerini düşündükleri insan, hayvan ve çiçek motiflerinden oluşan kilim koleksiyonlarını bulabileceğiniz A La Turca, Cihangir’de bulunuyor. Ayrıca mağazada kilim desenli farklı el dokuma aksesuar ve ürünlere rastlamanız da mümkün.

Adres: Faikpaşa No: 4
çukurcuma, Cihangir – İstanbul / Türkiye
Tel: 0212 245 29 33

Güneş öztarakçı Halı ve Kilim Evi

Tamamen el dokuması halı ve kilimlerin bulunduğu Güneş öztarakçı’nın Nişantaşı’ndaki mağazasında antika değeri bulunan eski, orta eski farklı özelliklere sahip ürünler bulabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uygun halıyı ya da kilimi nasıl seçmeniz gerektiğine dair bilgiler de veren öztarakçı, her müşterisiyle bizzat ilgilenmeyi tercih ediyor.

Adres: Mim Kemal öke Cad. No: 5
Nişantaşı – İstanbul / Türkiye
Tel: 0212 225 19 54

Step Halı
Dekorasyonun en önemli tamamlayıcılarından biri olan halıda, modern çizginin temsilcilerinden Step Halı, yenilikçi yüzüyle size yüzlerce seçenek sunuyor. Farklı desen ve doku alternatifiyle Step Halı, evinizin en vazgeçilmez parçası halıların yanı sıra farklı dekoratif ürünlerle de göze çarpıyor.

Adres: Teşvikiye Cad.
Belveder Apt. No: 101/2
Nişantaşı – İstanbul / Türkiye
Tel: 0212 327 00 50

Kaşmir Halı
Evinizin ihtiyacına, zevkinize hatta tarzınıza göre, kısacası nasıl bir halı istiyorsanız, Kaşmir Halı’da bulmanız mümkün. Moda, Kuğu, Konfor, Country, Nepal, Finess Exclusive ve Antilop gibi birbirinden çarpıcı ürün gruplarına sahip Kaşmir Halı, geniş renk seçenekleri ve desen alternatifleriyle sizleri bekliyor.

Adres: Mehmet Akif Mah. Basın Ekspres Yolu
Sülün Sok. No: 62
İkitelli- İstanbul / Türkiye
Tel: 0 212 494 41 94

3K Halı
Halının bir ev için ne kadar önemli ve özel olduğunun bilincinde olan 3K Halı, konusunda uzman ekibiyle, müşterilerine halı seçimi konusunda destek veren markalardan. 121 farklı koleksiyonu, binlerce renk ve desen alternatifi, yüzde yüz el düğümü ve doğal koleksiyonları ile evinize en uygun halıları 3K mağazalarında bulmanız mümkün.

Adres: Bağdat Cad. No: 88
Kadıköy – İstanbul
Tel: 0216 345 69 32Has Halı

Dünya Halı Oscar’ı sayılan “America’s Magnificent Carpet ödülü”nü Türkiye’ye kazandıran Has Halı, halının kültürü yansıtması gerektiğine inanıyor. Zengin kültür varlığımızı, ürünlerine taşıyan Has Halı’da Pera, Ottoman, The Museum Collection ve Seraph olmak üzere birbirinden zengin dört farklı koleksiyon bulunuyor.

Adres: Hakkı Yeten Cad. No: 14/M2
Fulya Terrace – İstanbul / Türkiye
Tel: 0212 444 24 27

Dhoku & EthniCon
Halı ve kilim denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Dhoku, 2002 yılında yeni bir ürün grubu olan EthniCon’u kilim severlerle buluşturdu. Dhoku ve EtkniCon mağazalarında modern halı çeşitlerinden Anadolu kültürünü yansıtan el dokuması kilimlere kadar birçok farklı alternatifi bulmanız mümkün.

Adres: Kapalı çarşı Takkeciler Sok.
No: 58-60 İstanbul / Türkiye
Tel: 0212 527 68 41

Bu haber Dekorasyon kategorisine tarafından 21 Şubat 2012 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış