Bien Seramik Mutfak Tasarımları

İleri teknoloji olanaklarını kullanarak yer ve duvar karolarında birbirinden şık koleksiyonlara imza atan Bien Seramik, modern mutfaklar için farklı çözümler sunuyor. Bien Seramik Pazarlama Müdürü Ebru Uzluer, “Mutfağınızı severseniz; içinde bulunmaktan ve daha fazla zaman geçirmekten de aynı oranda keyif alırsınız” diyor. Mutfaktan gelen güzel kokular gibisi yoktur… Kimilerine benzersiz lezzetteki anne yemeklerini hatırlatır, kimilerine […]


İleri teknoloji olanaklarını kullanarak yer ve duvar karolarında birbirinden şık koleksiyonlara imza atan Bien Seramik, modern mutfaklar için farklı çözümler sunuyor. Bien Seramik Pazarlama Müdürü Ebru Uzluer, “Mutfağınızı severseniz; içinde bulunmaktan ve daha fazla zaman geçirmekten de aynı oranda keyif alırsınız” diyor.
Mutfaktan gelen güzel kokular gibisi yoktur… Kimilerine benzersiz lezzetteki anne yemeklerini hatırlatır, kimilerine de var olan açlık hissini bir an önce bastırmayı… Ama iştah kabartan her yemek kokusu, mutfağa çıkarılan birer davetiyedir aslında. Bu yüzden de en az yemek yapan kişi kadar, birbirinden değişik lezzetlerin yaratıldığı mutfaklar da büyük önem taşır…
Yaşam tarzları her geçen gün değişiyor; özellikle büyük kentlerde, çalışan kadınların sayısı artıyor, dolayısıyla kadın, evde geçirdiği zamanın önemli bir bölümünü mutfakta geçirmek zorunda kalıyor. Pek çok erkek lezzetli yemekler yapma konusunda adeta kadınlarla yarışıyor. Doğal olarak bu devinim, mutfakları sadece “annemizin mutfağı” olmaktan çıkarıyor; daha fazla zaman geçirdiğimiz, sıcacık sohbetler yaptığımız, hatta misafirlerimizi ağırladığımız mekânlar haline getiriyor. Hal böyle olunca mutfakların işlevselliği kadar dekorasyonu da önem kazanıyor.
İleri teknoloji olanaklarını kullanarak yer ve duvar karolarında birbirinden şık koleksiyonlara imza atan Bien Seramik de modern mutfaklar için farklı çözümler sunuyor. Özellikle dolaplarla tezgâh arasında kalan bölümler için ürettiği değişik renk ve tasarımlardaki seramikleriyle kullanıcının hayalindeki mutfağı yaratmasına katkıda bulunuyor.
“Kullanılacak alanın ve ihtiyaçların iyi belirlenmesi gerekir”
Bien Seramik Pazarlama Müdürü Ebru Uzluer, mutfaklarını yenilemek ya da mutfak yaptırmak isteyenler için ipuçları veriyor. Mutfağın; tavandan duvara, tezgâhtan dolap kapaklarına, seramiklerden aydınlatmalara kadar bir bütünlük taşıması gerektiğine dikkat çeken Uzluer, “Mutfaklar evlerimizin en temel kullanım alanlarından biri. Öncelikle kullanılacak alanın ve ihtiyaçların iyi belirlenmesi gerekir. Dolap-tezgâh arası kullanılacak malzemenin dayanıklı, çizilmeyen, temizlenmesi kolay ve dekoratif olması çok önemli. Sadece mutfağın değil evin tasarımındaki bütünlüğü de bozmayacak, hatta tamamlayacak nitelikte olmalı. Bu durum özellikle Amerikan tarzı açık mutfaklarda daha da önem kazanır” diyor.
Mutfakları keyifli bir çalışma ve yaşam alanı haline getirmek gerektiğini vurgulayan Ebru Uzluer, şunları söylüyor: “Mutfağınızı severseniz; içinde bulunmaktan ve daha fazla zaman geçirmekten de aynı oranda keyif alırsınız. Yemek pişirme hazırlığı sırasında en fazla kullanılan alanın tezgâh, kullanıcının en fazla karşı karşıya kaldığı yerin de dolap-tezgâh arasında kalan bölüm olduğu düşünülürse dekoratif ve kolay temizlenirlik daha da anlamlı hale geliyor. Tezgâh ve dolaplar arasında kullanılacak seramiğin ebadına da dikkat etmek gerekir; küçük boyutlu görünen seramikler tercih edilmelidir ki mekân olduğundan büyük algılanabilsin.”
Mutfaklarda patchwork desenler: Pötikare
Bien Seramik’in mutfak tezgâh araları için tasarladığı, renkleri ve deseniyle yoğun ilgi çekecek serisi Pötikare, 30×60 cm. ebatlarında üretiliyor. Patchwork mantığı ile birleştirilmiş karelerden oluşan, özel malzemelerle işlenmiş beyaz ve siyah renkli dekorları her mutfağa uyum sağlayacak türden. Altın ve gümüş dokunuşlarla altın noktaları bulunan dekorlar mutfağını yenilemek isteyen ya da yeni mutfak yaptıracaklar için güzel bir tercih.
Mekânlarda bahar ve doğa güzelliği: Talya
Baharın müjdesi anlamına gelen ve aynı zamanda doğanın koruyucusu bir tanrıçanın da adı olan Talya hem baharı hem de doğanın güzelliğini mekânlara getiriyor. 30×60 ebatlarında üretilen Talya serisi bej, tarçın, venge ve kahve renkleriyle doğanın toprak renklerini; gri rengiyle asilliği; kırmızıyla ise baharın canlılığını mutfak ve banyolara taşıyor.
Sanatın mutfaklara yansıması: Tessera
Helenistik dönemde kullanılmış bir mozaik tekniğinden esinlenen Tessera serisi, seramiğe sanatın bir yansıması olarak asil ve zarif bir görünüm kazandırıyor. Özel dokusuyla üzerine dokunma hissi uyandıran Tessera’nın fildişi, açık mavi, azul, venge, kahve, bej, kırmızı ve beyaz renklerindeki duvar karoları, 40×40 cm ebadındaki azul, bej, venge, kırmızı ve beyaz yer karolarıyla kombine edilebiliyor.
Bien Seramik’in dijital teknolojiyle 25×50 cm ebadında ürettiği Tessera serisindeki bu çok çeşitli renkleri hem banyo hem de mutfaklarda yer ve tezgâh aralarında sanatı yansıtmak için ideal bir seçenek. 4×50 cm ve 10×50 cm ebatlarındaki venge, bej, azul bordürlere 10×50 cm kırmızı, 4×50 cm kahve ve beyaz renkleri de ilave edilen seri mekânlarda özgün tasarımlar yaratmayı mümkün kılıyor.

Bir önceki yazımız olan Modern Tasarımlarla Geleneksel Mutfak başlıklı makalemizde italyan mutfak markaları, italyan mutfak masaları ve italyan mutfak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hüsnü Güneşdoğdu

Bu haber Firmalar, Mutfak Tasarımları kategorisine 24 Haziran 2011 tarihinde eklendi 2153 defa okundu ve 0 Yorum yapıldı

Etiketler:

,

Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış