×

Bien Seramik Modelleri

Bien Seramik, yaz aylarında da evlerin en serin mekânlarını saran özgün tasarım ve ürünleriyle yaşam alanlarımıza girmeye aday. 2011 yazında Bien Seramik ürünleri sayesinde, sıcaklardan bunalanlar için özellikle banyolar daha serin ve ferah olacak.

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte kış günlerinin ağırlığını ve günlük hayatın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenler için ferahlama zamanı geldi… Kimileri açık havada daha keyifli saatler geçirmeye, kimileri de evlerini ve yazlık mekânlarını yenilemeye yöneldi…

Her tasarımına kendi imzasını atan, her yeni koleksiyonuyla kendi çizgisini oluşturan Bien Seramik de dijital teknolojiyle 2011 trendlerini buluşturduğu tasarımlarıyla çok özel yaşam alanları yaratmak için birbirinden keyifli çözümler sunuyor.

Her zevke hitap edebilecek nitelikte zengin bir ürün portföyüne sahip olduklarına dikkat çeken Bien Seramik Genel Müdürü Metin Savcı, “Özellikle yaz aylarında küçük toplantılar ya da kutlamalar için balkon, bahçe, teras gibi açık alanlar daha gözde… Sigara yasağından sonra sıklıkla tercih edilen restoran ve kafelerin dış mekânlarını da unutmamak gerek. Ancak gün içindeki stresini ve yorgunluğunu dışarıda atan pek çok insanın günün sonunda ılık bir duş alıp ferahlayacağı şık bir banyonun ya da ayaklarını uzatıp dinlenebileceği huzur dolu evinin özlemini çektiği de bir gerçek. İşte bu noktada yaşam alanlarımızın rahatlığı ve dekorasyonu da büyük önem taşıyor” diyor.

Ev dekorasyonlarındaki yeniliklerin her geçen gün farklılaştığını dile getiren Savcı, banyoların bile sadece duş alınan ıslak mekân kategorisinden çıkıp evlerin dinlenme alanlarından biri haline geldiğini, dekorasyonuna en az salonlar kadar özen gösterildiğini vurguluyor.

Metin Savcı, Bien Seramik olarak yüksek teknolojilerle ürettikleri yer ve duvar karolarında doğayla tasarımın mükemmel uyumunu yakalamaya çalıştıklarını da sözlerine ekliyor:

“Özellikle dijital teknoloji kullanarak ürettiğimiz üç boyutlu, doğal görünümlü seramiklerimiz ile birbirine geçmeli (interlocking), kenarları düzeltilmiş (rectified) ve parlatılmış (lappatolu) ürünlerimiz büyük ilgi görüyor. Seramiklerimizin hijyenik, işlevsel ve doğal görünümlü olmasına özen gösteriyoruz. Kullandığımız renkler de yaz aylarında bu tasarımlarla beraber gerçek bir ferahlık hissi verecek. Çalışmalarımızın temelinde ise ürünlerimizin kullanıcısının ihtiyaç ve beğenilerini karşılayabilmesi yatıyor.”

Saraylara layık özel bir seri: Elhamra

1001 gece masallarındaki rüya sarayların gerçek âlemdeki izdüşümü olarak gösterilen Elhamra’dan esinlenerek tasarlanan seri dijital teknolojiyle yaratılan 3 boyutlu ve dokulu görünümün en başarılı örneklerinden. 30×60 cm ebadında; turkuvaz, açık turkuvaz ve beyaz renkte üretilen Elhamra serisinde fonlara aynı renklerdeki dekorlar eşlik ediyor. Elhamra, evlerinde saray tadında muhteşem mekânlar yaratmak isteyenler için eşsiz bir seçenek…

Taştaki doğallığın yansıması

Bien Seramik, doğallığı ve sıcaklığı tercih edenlere Valencia serisini sunuyor. Adını İspanya’nın ünlü şehri Valencia’dan alan ve dijital teknolojiyle üretilen seri, birbirine geçmeli doğal taş görünümü ve dokusuyla dokunma hissi uyandırıyor. Kullanım alanı çok geniş olan Valencia, ıslak mekânlar olarak gösterilen banyo ve mutfakların yanı sıra yatak odası, salon gibi iç mekânlarda ve balkon, bahçe, teras gibi dış mekân uygulamalarında sıklıkla tercih ediliyor. 30×42,5 cm ebadında duvar karosu olarak üretilen serinin bodrum beyazı, fildişi, gri ve kahve olmak üzere 4 ayrı renk alternatifi bulunuyor.

Ortaçağdan 21. yüzyıla: Barça

Geleneksel ile moderni harmanlayan Barça serisi, Ortaçağ’dan aldığı ismini 21. yüzyılın teknolojisiyle birleştirerek, geçmişin güzelliğini bugünün yorumuyla mutfak ve banyolara taşıyor. Dijital teknolojiyle 30×80 cm ebadında üretilen serinin Osmanlı ve Gül Beyaz fonları, Ottoman Dizayn Beyaz ve Rose Dizayn Beyaz dekorları ile hareketli ve özgün mekânlar oluşturulmasına olanak veriyor. Çini tarzında işlenen gül motifleri, Barça serisine etkileyici bir görünüm kazandırıyor.

Masalsı mekânlar için mükemmel bir seçenek

Adını Osmanlı padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı’ndan alan seri, tasarımında geçmişin izlerini taşıyor. Bordo ile beyazın çarpıcı uyumunu taşıyan 25×50 ebadındaki seri, aynı renk ve ebatta bütünleşen dekorlarıyla eşsiz bir saray zarafeti ve estetiği sunuyor. 5×50 cm ebadındaki bordürler ile tamamlanan Topkapı serisi masalsı mekânlar için mükemmel bir seçenek haline geliyor.

Modern ve ferah ortamlar için…

Bien’in dijital teknolojiyi kullanarak ürettiği doğal taş görünümlü yeni serilerinden biri de Quarsit. Bulunduğu ortamda doğallık ve ferahlık uyandıran seri, kaymaz özelliği nedeniyle özellikle ıslak mekânlar için öneriliyor. Modern ve geniş ortamlar yaratmak isteyenler için ideal bir seri olan Quarsit, 40×60 cm ebadında sırlı porselen olarak üretiliyor ve bej, gri, antrasit, vizon renk seçenekleri bulunuyor.

Endülüs’den Anadolu’ya…

Endülüs özerk bölgesinin kültür, sanat ve ekonomi merkezi olarak kabul edilen Sevilla’dan esinlenilen seri adeta Flamenko sanatçılarının hareketliliğini taşıyor. Bien Seramik’in 3 boyutlu tasarımlarından biri olan ve bulunduğu ortama hem sıcaklık hem de zenginlik katan Sevilla doğal taş görünümüyle bahçe, teras gibi açık alanların yanı sıra iç mekânların dekorasyonunda da farklılık yaratmak isteyenler için çözüm üretiyor. 30×42,5 cm ebadında duvar karosu olarak üretilen seride koyu renk tercih edenler için petrol rengi, mekânlarında açık ve sıcak renklerden yana olanlar için ise bej, kahve, fildişi renkleri bulunuyor.

Bu haber Firmalar kategorisine tarafından 24 Mayıs 2011 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış