×

Balkonları Yaza Hazırlamak İçin Neler Yapılmalı?

Soğuk kış günlerinde yaza dair özlem artıyor. Yaz olsa da balkonumda güneşi hissederek keyif yapsam diyeceksiniz.Yaz akşamları dostlarla sohbet etmek, kahve eşliğinde müzik dinlemek, dergi okumak, güzel bir pazar sabahı kahvaltısı yapmak gibi daha pek çok keyfi sığdırdığımız ufak balkonlarımızı her yaz farklı dekorasyon çözümleriyle keyif mabetlerine dönüştürmek için yaratıcı fikirler ararız.

dar_balkon_dekorasyonu_7 (1)

Balkonlarınızda yerinizin dar olması büyük düşünemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Küçük alanlarda bile büyük fikirler ve yaratıcı dekorasyon çözümlerini hayat geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aklınızdan geçenleri biraz sadeleştirmek ve basitleştirmek. Balkonunuzun her metrekaresinden maksimum faydayı elde etmeye çalışın ve önceliğinizi belirleyerek işe başlayın:

NE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN
Önceliğiniz balkonunuzda yemek yemek mi, kitap-dergi keyfi yapıp müzik dinlemek mi, ayaklarınızı uzatıp dinlenmek mi yoksa sadece çiçek yetiştirmek mi? Balkonunuzu ne şekilde değerlendirmek istediğinize karar verdikten sora bir stil belirleyin ve beğendiğiniz dekorasyon fikrini hayata geçirin.

Biz sizin için, yaz aylarında yorucu şehir hayatından kaçıp yaşayabileceğiniz keyif dakikalarını, daracık anlara sığdırmak için ilham verebilecek birkaç dekorasyon önerisi sunduk.

ÖNCELİĞİNİZ HUZURLU DİNLENME ALANI İSE
Balkonunuzu dinlenmek ve dergi, gazete, kitap okumak için kullanmak istiyorsanız, en ideal oturma çözümü balkonun bir köşesine ahşaptan bir oturma grubu yaptırıp üzerine bolca renkli yastık atmak. Üstelik bu oturma grubunu bir sandık gibi de tasarlatabilir ve depolama çözümü olarak da değerlendirebilirsiniz.

ÖNCELİĞİNİZ KEYİFLİ AKŞAM YEMEKLERİ İSE
Önceliğiniz balkonda yemek yemekse, fazla yer kaplamayan yuvarlak bistro masalar ve katlanır sandalyeler en ideal çözüm. Masa-sandalye takımı almak yerine farklı renk ve tarzda sandalyeleri ferforje veya ahşap bir bistro masayla kombine edebilirsiniz.

AYNA İLE ALANI İKİYE KATLAYIN
Biraz renk ve farklı dokuları bir arada kullanarak, dar bir balkonda bile değişik alanlar yaratabilirsiniz. Balkonunuzun bir duvarına boy aynası monte ederek görsel bir hile yapabilir, alanı iki kat daha büyük gösterebilirsiniz. Balkon aksesuarlarınızı ve çiçeklerinizi sergilemek için raflar ve katlı sistemler kullanarak yerden kazanabilirsiniz. Katlı metalik raf sistemleri veya duvara dayayabileceğiniz bir merdiven çiçeklerinizi sergilemek için ideal bir çözüm. Güneş enerjili Solig balkon aydınlatmalarıyla hem doğayı koruyabilir hem de yaz akşamlarınıza ışıltı katabilirsiniz.

BALKONUNUZ IŞIL IŞIL OLSUN
Balkonunuzun bir köşesinde, büyük bir galvaniz tepsinin içine sahilden topladığınız çakıl taşları ve kum koyarak farklı boylarda beyaz mumlar yakabilir, keyifli yaz akşamlarının tadını çıkarabilirsiniz. Bu yaz tüm dekorasyon adreslerinde görmeye alışkın olduğunuz boy boy ve renk renk fenerleri duvarınıza monte edebilir ya da farklı boylarda galvaniz fenerleri balkonunuzun bir köşesinde yere koyabilirsiniz.

Bu haber Firmalar kategorisine tarafından 22 Ocak 2013 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış