×

2012’nin Koltuk Trendleri

Evleri dört duvardan fazlasına dönüştürmenin sırrı iyi dekorasyondan geçer. İşte 2012’nin koltuk trendleri… Evlerimizin her bir bölümü ayrı ayrı öneme sahipken günün sonunda yorgunluğumuzu paylaştığımız oturma grupları tüm ev halkı için buluşma noktası olur. Kuşkusuz herkes için yoğun bir günün ardından koltuklara kurulup keyif yapmanın tadı paha biçilemez. Uyumadığımız zamanlarda evde en çok zaman geçirdiğimiz […]

Evleri dört duvardan fazlasına dönüştürmenin sırrı iyi dekorasyondan geçer. İşte 2012’nin koltuk trendleri…

Evlerimizin her bir bölümü ayrı ayrı öneme sahipken günün sonunda yorgunluğumuzu paylaştığımız oturma grupları tüm ev halkı için buluşma noktası olur. Kuşkusuz herkes için yoğun bir günün ardından koltuklara kurulup keyif yapmanın tadı paha biçilemez.

Uyumadığımız zamanlarda evde en çok zaman geçirdiğimiz yerdir oturma odaları. Hatta herkesin kendine ait bir köşesi, koltuğu bile vardır. Kendimizi bu yerlerde daha rahat ve huzurlu hissederiz. İşte bu yüzden evdeki huzur ve rahatlık için diğer mobilyalarda olduğu gibi oturma gruplarını da iyi seçmeliyiz. Çünkü evlerin inşaat kalitesi ve dış cephesi kadar yapılan dekorasyon da içindeki yaşamı doğrudan etkiler. Mobilyaların zevkli seçilmesi ve kullanışlı olması evin içinde geçirilen süreyi daha rahat ve mutlu kılar. İ

İnsanların yaşam alanında kendini nasıl hissettiğinin önemine dikkat çeken Fatih Kıral Mobilya & Dekorasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve iç mimar Onur Kıral, rahatlık ve şıklığın bir arada olduğu zamanlarda bir anlam ifade ettiğini belirtiyor. Bugünkü mobilya ve aksesuar seçeneklerinde her odanın boyutuna göre ergonomik çözümlerin mümkün olduğunu belirten Kıral “Pastel tonların, sıcak ve soğuk renklerle harmanlanacağı 2012 oturma odası takımları, minimal çizgileri, klasik ve modern bakış açısıyla buluşturulacak” diyor. Bu yıl koltuk takımlarında büyük yastıkların ön plana çıkacağına dikkat çeken Kıral, kumaş teknolojileri sayesinde şıklığın ve kullanım kolaylığının bir arada sunulacağını dile getiriyor.

Ahşabın modası hiç geçmeyecek

Kıral’a göre ahşap mobilya modası hiç geçmeyecek. Kendi markaları Fatih Kıral Mobilya olarak kendi bünyelerinde geliştirdikleri cila sistemi sayesinde tüketicilere kişiye özel renkler ve cilalar yapma şansı verdiklerini belirten Kıral, “Geçmişe duyulan özlemden dolayı kişiye özel üretimler ön plana çıkacak. Böylece tüketicilerin kendi ruh hallerini yansıtmaları sağlanacak” diyor.

Dekorasyonda moda değil, stil vardır

Ofisin, evin, restoranın kısacası her mekânın bir ruhu, tarzı, stili olduğunu vurgulayan Kıral, dekorasyonda moda değil, stilin olduğunu, trendler ile tarzın birbirine karıştırılmaması gerektiğini belirtiyor. 2012 mobilya trendinin daha çok ahşap kullanımına yönelik olarak tasarlandığını söyleyen Kıral, son 6 yıldır mobilya sektörünün hızlı gelişmesiyle daha yaratıcı ve daha kişisel örneklerin ortaya çıktığını ifade ediyor.

Kıral hiç kimsenin birbirinin aynı, hatta kopyası evlerden hoşlanmadığını belirtiyor ve ekliyor: “Bu da bizi kişisel dekorasyonlara yöneltti ki, gelmiş geçmiş en önemli trend bu bize göre. Modada her yeni koleksiyonda, dünyaya damga vurmuş her akımda benzer etkileri dekorasyonda da görmeye başlıyoruz.” Nasıl üzerimize giydiğimiz elbise tarzımızı yansıtıyorsa, evimizdeki mobilya ve aksesuarlarınız da bizim zevkimizi yansıttığını belirten Kıral, trendleri takip etmenin yanında herkesin kendine has bir stili olması gerektiğini ifade ediyor.

Hem gündemin gerisinde kalmayıp, hem kendimizi iyi hissedeceğimiz yaşam alanları oluşturabileceğimizi belirten Kıral “Kimi tüketici daha maskülen, kimi daha feminen dekorasyon çizgilerini seviyor olabilir. Minimalizim ve Retro vazgeçilmezimiz olabilir ya da vintageden kopamam diyebilirsiniz. Bu doğrultuda önemli olan stilinizi belirleyip hem içinize sineni hem de evinize yakışanı belirlemek” diyor.

Bu haber Dekorasyon kategorisine tarafından 20 Şubat 2012 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış