×

2012 Dekorasyon Trendleri

2012 Dekorasyon Trendleri

2012’ye hoş geldin diyerek başlayalım. Son 5 yıldır dekorasyondaki gelişmenin hızını biz bile zor takip eder olduk. Daha kişisel, daha eklektik ve yaratıcı örnekler gördük.
Bu en güzel haberlerden biri. Çünkü artık hiçkimse birbirinin aynı hatta kopyası evlerden hoşlanmıyor. Bu da bizi kişisel dekorasyonlara yöneltti ki gelmiş geçmiş en önemli trend bu bize göre. Peki bizi 2012’de neler bekliyor? Portakal rengini sevenlere müjde! Bu yıl bu rengi bol bol görecek gibiyiz. Enerjik evler bizi bekliyor.

Ahşap mobilyaların modası hiçbir zaman geçmeyecek. Ama önümüzdeki birkaç yıl ahşabı başka bir formuyla karşılayacağız. Doğaya olan eğilimimiz bizi cilasız, yıpranmış görünümünde doğal ahşap mobilyalara yönlendirecek. Ahşabın gerçek dokusunu hissedebileceğiz.

Gri, iç karartıcı olduğu düşünüldüğünden pek tercih edilen renklerden biri değildi. Bu yıla kadar! Artık tüm tasarımlar, duvarlar, aksesuarlar ve mobilyalar hatta mutfaklar griyle donanacak. Çünkü nötr renkler canlı renkleri sollamaya başladı bile!

Endüstriyel tasarımları daha geleneksel aksesuarlar ve patine boyalı mobilyalarla kombinleyeceğiz. Eklektik stil bu yılın vazgeçilmezi olacak. Anneannelerinizin eşyalarına da el atmanın zamanı geldi. Biraz araştırma yapın, ne parçalar çıktığına inanamayacaksınız. Hasır bir tabureyi salonunuza koymak istemez misiniz?

Ham keten ve yumuşak pamuklulara, kremsi tonlara alışın. Nötr renklerin çekiciliğinden bahsetmiştik. Bu renkler ham keten ve organik pamuklularla birleşince uyumun muhteşemliğini sergileyecek.

Kültür ve sanattan izler bir evin vazgeçilmezi olmalı! Artık tablolara ulaşmak o kadar kolay ki! Picasso’nun elinden çıkmış olmasa da duvarlarınızı tablo, fotoğraf, çerçeve ve aynalarla süsleyebilirsiniz. Ancak 2012 bize gösteriyor ki bu tabloların boyutları biraz sıradışı olacak. Tablolar zeminde kullanılarak farklı boyutlarıyla yer alacak.

Stiller gibi malzemeler de karışacak! Ahşap, metal ve pileksiyi aynı anda kullanacağız. Doğal ve endüstriyel birlikte olacak. Bu karışık malzemelerle eklektik evler yaratacağız. Fonksiyonellik atlanmamalı. 2012’nin en önemli trendlerinden biri de bu! Çünkü kullanışlı olmayan hiçbir eşyanın hayatımızda yeri yok!

Avizeler, aplikler ve aydınlatmalar artık dekorasyonun en temel parçaları haline geldi. Bu dünyada ise sıradana yer yok. Aydınlatmanızı evinizi mücevherleri gibi düşünün. Şimdi hem ekolojik hem şık binlerce aydınlatma seçeneğine sahibiz. Bu kadar çeşitlilik varken neden sıradan olalım değil mi?

Kaynak:Evmanya

Bu haber Dekorasyon kategorisine tarafından 6 Ocak 2012 tarihinde eklendi ve henüz yorum yapan olmadı

  • WhatsApp
  • Pinterest
  • Google Plus
  • E-Posta
Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış